Dlaczego tyję?

Przybierasz na wadze i zastanawiasz się dlaczego?

Nic nie dzieje się bez powodu, a w większości przypadków zależy to wyłącznie od Ciebie. To dobra wiadomość: wiele możesz zmienić, osiągając zadowalające efekty odchudzające.
 

  • Hiperfagia

Jedzenie jest przyjemnością – to fakt. Czasami jednak przeobraża się w hiperfagię. Napadowe jedzenie jest jak nałóg, z którego ciężko wyjść. Jeśli pojawi się TEN moment, trudno przestać jeść. W takim przypadku jedzenie przestaje być już przyjemnością – zamienia się w prawdziwą obsesję. Natomiast spożywanie ogromnych ilości posiłków powoduje nadwyżkę kaloryczną, która odkłada się w postaci dodatkowych kilogramów.
 

  • Nadmierne spożywanie węglowodanów

Nie trzeba jednak wpadać w obsesję jedzenia, aby przybrać na wadze w natychmiastowym tempie. Współczesna dieta – rozumiana jako sposób odżywiania przyjęty w społeczeństwie – popycha w stronę spożywania nadmiaru węglowodanów. Cola, chipsy, ciasta i ciasteczka, fast foody są na wyciągnięcie ręki i kuszą, by spożywać je często i bez ograniczeń.

Dieta optymalna – odpowiedź na problemy z otyłością

Dieta optymalna, zwana również dietą doktora Kwaśniewskiego, to wyjście naprzeciw osobom zmagającym się z nadmiarem kilogramów. Odpowiednio skomponowany jadłospis stanowi odpowiedź na zagrożenia spożywania zbyt dużych ilości jedzenia – głównie węglowodanów.

Dieta optymalna została skomponowana w taki sposób, aby:

  • dostarczać prawidłowe wartości energetyczne,
  • zapewniać odpowiedni bilans pokarmowy.

To wszystko przekłada się na uczucie sytości. Przestajesz odczuwać głód, co nie skłania do podjadania między posiłkami.

Dostosowanie się do zasad żywienia optymalnego opracowanych przez doktora Kwaśniewskiego prowadzi nie tylko do redukcji zbędnych kilogramów. Utrzymujesz stałą masę ciała i zmniejszasz ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych.

Skontaktuj się z nami już teraz, by rozpocząć drogę do zdrowego i szczupłego ciała.